SZKOLENIE PPL(A) – praktyka

Licencja PPL(A) to pierwszy krok w świat lotnictwa. Podstawowe uprawnienie, które umożliwi Ci korzystanie z uroków latania. Realizowane na sprawdzonym, doskonałym w pilotażu samolocie Piper PA-38 Tomahawk lub nowoczesnym Viper SD-4 – samolocie z awioniką glass cockpit.

PRAKTYKA:

Po teorii czas na praktykę!

Licencja PPL(A) to podstawowe uprawnienie, które pozwala spełnić marzenia o samodzielnym pilotowaniu samolotu lub postawić pierwszy krok w kierunku licencji zawodowej.

Szkolenie składa się z trzech etapów: nauki podstawowych umiejętności pilotażowych, lotów według wskazań przyrządów oraz trasowych lotów nawigacyjnych. W sumie to minimum 45 godzin maksymalnie nastawionych na zdobywanie praktycznej wiedzy i umiejętności. Możesz mieć pewność, że nasi instruktorzy wezmą Cię pod skrzydła i pomogą przezwyciężyć trudności podczas każdego etapu szkolenia. Wspólnie przetrzemy szlaki tak, byś po zdobyciu licencji mógł śmiało już samodzielnie rozwijać skrzydła.

Szkolenie realizowane jest na sprawdzonym, doskonałym w pilotażu samolocie Piper PA-38 Tomahawk lub nowoczesnym Viper SD4 – samolocie z awioniką glass cockpit. Przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego należy ukończyć kurs teoretyczny.

CENA: 32 400 PLN

Praktyka – 45 godzin 720 PLN/h

Materiały szkoleniowe GRATIS

  • Wymagania:– ukończone co najmniej 16 lat przed odbyciem pierwszego lotu samodzielnego;– ukończone co najmniej 17 lat w chwili wydania licencji;– ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie co najmniej 2 klasy;– zaświadczenie o ukończeniu szkolenia teoretycznego do licencji PPL(A).

Jest to sprawa indywidualna, zależna głównie od dostępności kursanta oraz pogody.
Średnio na ukończenie szkolenia trzeba poświęcić ok. 30 dni lotnych.

 

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

w Polish Flight Academy na partnerski program PPL(A) organizowany przez ATO NOBLE WINGS.