ICAO AVIATION ENGLISH 4/5/6 – EXAMS

 

 

PFA nawiązała współpracę z certyfikowanymi instruktorami oraz egzaminatorami lotniczego języka angielskiego ICAO Aviation English. Od teraz możliwe jest odbywanie kursów i egzaminów ICAO we Wrocławiu.

Jako ośrodek gwarantujemy najwyższą jakość szkoleń oraz egzaminów ICAO Aviation English. Sprostaliśmy wszystkim stawianym wymaganiom pod względem jakości oraz unikalnemu podejściu do prowadzonych szkoleń, na które stawiamy nacisk.

Kurs Aviation English jest skierowany do pilotów, kontrolerów ruchu lotniczego i wszystkich pozostałych specjalistów pracujących w branży lotniczej oraz fascynatów lotnictwa przygotowujących się do zdania międzynarodowego egzaminu ICAO Aviation English na poziomie 4,5,6, jak również pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu lotniczego języka, tak aby wylot za granicę Polski nie był stresującym doświadczeniem. Szkolenie przeprowadza certyfikowany egzaminator oraz instruktor ICAO Aviation English, zgodnie ze standardami ICAO oraz EASA. Program kursu jest szczegółowo dobrany pod kątem egzaminu ICAO Aviation English – z nami będziesz przygotowany w 100%.

Oczywiście, możesz podejść do samego egzaminu Aviation English, nie mniej jednak, zalecamy oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kursach ICAO Aviation English, podczas których przygotujemy Cię do niego. Zajęcia odbywają się w małych, 4-6 (a maksymalnie 10) osobowych grupach. Daje to możliwość indywidualnego podejścia do każdego kursanta podczas dwóch dni intensywnego szkolenia rozłożonego na czas 12 godziny. Podczas szkolenia zapewniamy dużą dawkę profesjonalnej wiedzy, wyselekcjonowanej pod kątem egzaminu realizowanego wewnątrz naszej instytucji, dużo praktycznych ćwiczeń składających się z konwersacji lotniczych, treningach mających na celu ćwiczenia sytuacji awaryjnych, odsłuchiwania nagrań w relacjach pilot – ATC. Zrealizujemy również próbne testy egzaminacyjne, co sprawia że egzamin po takim przygotowaniu nie stanowi wyzwania.

Jak wygląda egzamin? Czas trwania standardowo to około 20 – 30 minut.

Egzamin składa się z 5 części.

  1. Interview and Introduction. Przyjemna, luźna rozmowa egzaminatora z kandydatem, mająca na celu poznanie kandydata, jego roli w lotnictwie. Dodatkowo egzaminator zadaje 2 pytania które mają również związek z zawodem kandydata.
  2. Visual Analysis. Kandydat otrzymuje jeden obrazek, zawsze zawierający kontekst lotniczy, często sytuację awaryjną. Jego zadaniem jest opisanie obrazka uwzględniając jak najwięcej szczegółów związanych z elementami samolotu, sytuacją awaryjną.
  3. Simulation. Egzaminator wciela się w rolę kontrolera ruchu lotniczego, kandydat wciela się w rolę pilota. Symulowana jest korespondencja lotnicza, na którą kandydat musi reagować.
  4. Listening and Understanding. Kandydat słucha nagrania. Jego zadaniem jest powtórzenie najbardziej istotnych kwestii, w kontekście lotniczym. Zaletą tej części egzaminu jest fakt, iż słuchanie jest przygotowane w taki sposób, aby dopasować je do zawodu kandydata, (pilot /kontroler ruchu lotniczego).
  5. Audio-Visual Analysis. Kandydat ogląda krótki film. Podobnie, jak w części czwartej, zadaniem kandydata jest obejrzenie nagrania oraz powtórzenie najbardziej istotnych kwestii, w kontekście lotniczym. Zaletą tej części egzaminu jest fakt, iż film jest odpowiednio wcześniej dobrany w taki sposób, aby był dopasowany do zawodu kandydata, (pilot/kontroler ruchu lotniczego).

Według doświadczeń osób zdających egzamin  jest to najbardziej przychylna forma egzaminu dostępna na rynku.  W odróżnieniu od form realizowanych na podstawie innych źródeł takich jak KSEJ, przede wszystkim cała rozmowa opiera się na interakcji z naszym egzaminatorem, brak jakiejkolwiek styczności z oprogramowaniem komputerowym, jak ma to miejsce w przypadku KSEJ, gdzie przy wyborze złej odpowiedzi nie jesteśmy w stanie umotywować naszego wyboru poprzez odniesienie się do własnych doświadczeń.  W takiej sytuacji, egzaminator może zadać sporo pytań dodatkowych w stosunku do kandydata, w każdym momencie, co jest niewątpliwą zaletą.

Oferta obejmuje następujące produkty dobrane pod indywidualne potrzeby:

  1. ICAO Exam –  W cenie 699 PLN egzamin z uprawnionym egzaminatorem.
  2. Long Final – Dla osób które posługują się językiem angielskim ale nie zetknęły się jeszcze z egzaminem z lotniczego języka. Składający się z 8 godzin kursu nakierowanego na elementy z którymi spotkamy się na egzaminie w trakcie 1 dnia szkoleniowego z instruktorem face-to-face w ławce. W cenie 1849 PLN. To najtańsza oferta tego typu szkolenia w Polsce!!!

Dla grup zorganizowanych, powyżej 4 osób, możliwość indywidualnego dopasowania planu szkoleniowego, (wydłużenie, skrócenie kursu, ustalenie indywidualnego terminu).

0875e3fd-2193-4382-9348-d126562d2201

Wykładowca –  Szymon Tabaka

Absolwent Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie kierunku Pilot Śmigłowca, Studiów Podyplomowych w zakresie Budowy i Eksploatacji Statków Powietrznych.  Szymon połączył zawód oraz możliwość realizacji szkoleń oraz egzaminów w wysoko wyspecjalizowanej branży lotniczej jaką jest Aviation English. Niebywałym atutem Szymona jest fakt posiadania doświadczenia pilota oraz wykształcenia związanego z językiem angielskim. Nabywając doświadczenie jako lektor w rozmaitych szkołach językowych oraz jako wielokrotny uczestnik szkoleń zagranicznych biorąc udział w rozmaitych programach językowych w kontekście lotniczym, miał możliwość zgłębienia specjalistycznej wiedzy z zakresu technicznego języka angielskiego oraz frazeologii lotniczej.

Szymon jest certyfikowanym egzaminatorem oraz instruktorem lotniczego języka angielskiego ICAO Aviation English. Posiada również bogate doświadczenie realizując szkolenia w branży lotniczej jako instruktor oraz specjalista przedmiotów międzynarodowej organizacji zrzeszającej światowych przewoźników International Air Transport Association (IATA).

Na co dzień – pilot realizujący loty na śmigłowcach ratowniczych.

BIBLIOTEKA