WYKŁADOWCY

Kadra Wykładowców w Polish Flight Academy!

Nasi instruktorzy to profesjonaliści, pełni pasji oraz zaangażowania. Głównym celem naszego ośrodka jest sukces oraz osiąganie jak najlepszych wyników przez naszych studentów. Wykłady zostały opracowane w innowacyjny sposób – wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie, aby przedstawić sposób planowania sesji, zaprezentować rozkład pytań, proste wzory oraz mnemotechniki, aby przygotować Cię w taki sposób, który umożliwi Ci podejście do egzaminów oraz zaliczenie ich w jak najkrótszym czasie. Dzięki indywidualnemu podejściu instruktora najtrudniejsze oraz najbardziej wymagające zagadnienia opanujesz z naszą pomocą bez większego problemu.

Nasi wykładowcy to zawodowi piloci wojskowi jak i cywilni, którzy wykonują operację lotnicze na całym świecie oraz posiadają obszerną wiedzę z wielu dziedzin lotniczych. Nad przebiegiem całego Twojego szkolenia czuwa Mariusz Fiedosewicz – jeden z pomysłodawców projektu PASS ATPL, który pomógł już ponad setce studentów w swojej lotniczej karierze. Każdy z naszych instruktorów zanim dołączył do naszej kadry musiał przedstawić nam swój sposób na zaprezentowanie najważniejszych zagadnień wykładanego przedmiotu. Wszystkie zajęcia oparte są o wytyczne EASA i mają jeden cel – przygotować Cię do egzaminów.

Mariusz Fiedosewicz

 

Twórca i główny wykładowca projektu PASS ATPL – ma na swoim koncie ponad 100 studentów, których przygotował do egzaminów ATPL(A).  Specjalista od przedmiotów obliczeniowych oraz mnemotechnik.

Mariusz będzie czuwał nad Waszym przygotowaniem do egzaminów oraz wsparciem na każdym etapie drogi do zdania ATPL(A).

Mgr inż., czynny pilot samolotowy i śmigłowcowy, aktywnie wykonujący loty w ramach posiadanych licencji CPL(H) oraz CPL(A) w kraju i za granicą.

2003 r. absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych kierunku pilot śmigłowca
2006 r. ukończył Zarządzanie Organizacjami Lotniczymi na Akademii Obrony Narodowej
2015 r. ukończył Szkołę Lotnictwa Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (Fort Rucker – Home of Army Aviation School, Al, USA)
2015 r. Defence Language Institute (Lackland Air Force Base, San Antonio, TX, USA)

Posiada gruntowną wiedzę teoretyczną z zakresu lotnictwa i 20-letnie doświadczenie praktyczne. W swojej karierze wykonywał loty śmigłowcami w Afganistanie oraz szkolił się w USA. Po przejściu wszystkich etapów egzaminów teoretycznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego odnalazł swoje powołanie w przekazywaniu wiedzy adeptom lotnictwa, udowadniając wielokrotnie, że najtrudniejsze kwestie, które tłumaczy na zajęciach, w tym elementy obliczeń, stają się przyjemnością i najmocniejszą stroną dla jego słuchaczy.

2

Mateusz Romańczuk

Mimo że najmłodszy wykładowca w składzie Polish Flight Academy, to nie odbiegający doświadczeniem i zaangażowaniem od pozostałych, starszych wiekiem wykładowców.

Poszerza swoją wiedzę na studiach CORK Institute of Technology – International Business with Aviation.

Na co dzień Starszy Pierwszy Oficer w linii RYANAIR, (bazy w Krakowie, Rzymie i Edynburgu).

Rozwijał się lotniczo poprzez szybowce, fascynował się również skokami spadochronowymi.

Po uzyskaniu pierwszych uprawnień pilota wyjechał do Stanów Zjednoczonych i uzyskał licencje FAA.

Mimo młodego wieku, potrafi zaskoczyć wiedzą przekazywaną z niebywałą pasją i entuzjazmem. Uważa, że podstawą jest gruntowna wiedza teoretyczna, która ma przełożenie w praktyce. Najważniejszy według niego jest samorozwój i systematyczność, które to właśnie są kluczem do sukcesu.

82032955_2434757156777232_8542788821891153920_n

Adam Bielak

Swoją lotniczą przygodę rozpoczął w 2009 roku. W tym czasie zdążył wylatać kilkadziesiąt godzin na szybowcach, kilkaset na samolotach. Szkolił się w Aeroklubie Orląt w Dęblinie, sporo godzin spędził też nad górami Beskidu holując szybowce. Na co dzień jest pierwszym oficerem na B737. W wolnej chwili rozwija się również w „małym lotnictwie”- jest pilotem akrobacyjnym, instruktorem szkolenia praktycznego oraz teoretycznego, a także pilotem dyspozycyjnym m.in. jako karetka powietrzna. Dla niego lotnictwo to ciągła nauka, codziennie dowiaduje się, że im więcej, tym mniej wiemy.

Maciej Gierczak

Pilot dyspozycyjny oraz instruktor samolotowy FI(A). Mgr inz. Mechaniki i Budowy Maszyn. Wybrał bardzo ciekawą ścieżkę kariery latając dyspozycyjne głównie w załodze jednoosobowej po całej Europie. Członek Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z lotnictwem. Pasjonat lotnictwa, który chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą z innymi lotnikami. W swojej karierze wykładowcy przygotował wiele osób do egzaminów PPL(A), ATPL(A) .

20190224_180911

Bartek Jędrowiak

Lotnictwem zajmuje się od ponad 15 lat. Absolwent Liceum Lotniczego, w trakcie którego wykonywał skoki spadochronowe, loty szybowcami oraz samolotami. W czasie studiów
w Wojskowej Akademii Technicznej pełnił funkcję Przewodniczącego Koła Naukowego Studentów Lotnictwa i Kosmonautyki. Dzięki temu, posiadł ogromny zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu projektowania oraz eksploatacji statków powietrznych. Wyróżniony w wielu konkursach, seminariach i sympozjach za prace dotyczące konstruowania i budowy odrzutowych zespołów napędowych.

Od 6 lat zawodowo zajmuje się zarządzaniem oraz nadzorowaniem eksploatacji wojskowych statków powietrznych. Pełni obowiązki Starszego Inżyniera w Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni.

Swoją praktykę dydaktyczną rozpoczął na Politechnice Łódzkiej prowadząc laboratoria z termodynamiki. Aktualnie jest wykładowcą w ramach PASS ATPL cz.2, w których przekazuje swoja wiedzę w sposób przystępny i kompleksowy, pozwalający na zdanie egzaminów w krótkim czasie i z bardzo dobrymi rezultatami.

DEDYKOWANY PANEL UŻYTKOWNIKA

Zapewniamy dostęp do materiałów, prezentacji z kursów oraz całej historii szkolenia. To pozwoli Ci w każdym momencie skorzystać z dostępnej wiedzy na platformie e-lerningowej. Nasz dedykowany system e-learningowy jest dostępny na każdym urządzeniu (smartfonach, tabletach oraz komputerach). Masz dostęp z każdego urządzenia na świecie do swojego konta.

OPINIE UCZESTNIKÓW SZKOLEŃ

Inni o Polish Flight Academy

 • - Marek A. -
  Świetna dawka wiedzy , nikt wcześniej w taki sposób nie wytłumaczył mi najważniejszych w lotnictwie zagadnień dzięki zastosowaniu wielu memo-technik. Najlepiej zainwestowane $ w całej mojej lotniczej drodze ,, od zera do bohatera " ( 0-ATPL)
  - Marek A. -
 • - Krystian S. -
  Zajęcia PASS ATPL przeprowadzone w merytoryczny i zrozumiały sposób, ogromny zastrzyk wiedzy która pomoże w łatwy i szybki sposób zdać teorie do ATPL. Serdecznie polecam!
  - Krystian S. -
 • - Sebastian G -
  Jeżeli walczycie z tematem sami i nie bardzo wam idzie, bez planu jak to ugryźć... Zdecydowanie jest to kurs dla was. Jeżeli jest wiedza i doświadczenie w postaci Mariusza, który wytłumaczy, wam zagadnienia, które mają znaczenie przy zdawaniu egzaminów ( jednocześnie pomoże wykluczyć te niepotrzebne ) to trzeba korzystać! Gość zna się na rzeczy. Bardzo polecam.
  - Sebastian G -
BIBLIOTEKA