Ważność zaświadczeń o ukończeniu kursu teoretycznego ATPL(A)

 

Cena od 350 zł*

 

Chcieliśmy przypomnieć, że każde zaświadczenie (szczątkowe czy całkowite), jest ważne rok od daty wystawienia przez ośrodek.

 

Co to faktycznie oznacza dla nas?

Załóżmy, że otrzymaliśmy zaświadczenie wystawione przez ATO, (Aproved Training Organisation), prawie rok temu np. 5 marca 2019r. 4 marca obecnego roku rozpoczyna się marcowa sesja egzaminacyjna w ULC od której chcielibyśmy rozpocząć zdawanie wszystkich przedmiotów w ramach ATPL(A). Jest to wciąż możliwe abyśmy wzięli w niej udział i niejako przedłużyli sobie możliwość zdawania egzaminów.

 

Co musimy zrobić?

Złożyć odpowiednio z wyprzedzeniem dokumenty w ULC, (warto uwzględnić natłok spraw które są aktualnie badane przez LKE), i dać przynajmniej miesiąc czasu na analizę naszych dokumentów w urzędzie. Zaoszczędzi nam to niepotrzebnego stresu i pozwoli działać urzędnikom. Tak aby otrzymać oficjalną zgodę na przystąpienie do egzaminów, a co się z tym wiąże login i hasło do systemu rezerwacji, (nie liczyłbym obecnie na wolne terminy w systemie w najbardziej newralgiczne dni sesji tj. pierwszy wtorek oraz ostatni piątek sesji egzaminacyjnej), aby  móc na spokojnie pojawić się w urzędzie w marcu.

 

Pamiętajcie że zgodnie z oficjalną informacją na stronach ULC: Osoby bez rezerwacji są wpuszczane na salę egzaminacyjną w miarę wolnych miejsc”

            Brzmi groźnie, ale sytuacja jest z pewnością dużo lepsza niż przed remontem sali i uruchomieniem oficjalnego”systemu kolejkowego” ale jeśli zależy nam na podejściu do egzaminów w danym dniu, (a powinno, tym bardziej jeśli wygasa nasze zaświadczenie), to warto być 4 marca 2020r. najpóźniej o 8:00 rano w urzędzie, skoro zaświadczenie traci ważność 5 marca 2020r.

Rozpoczęcie sesji egzaminacyjnej 4 marca, bez względu na jej wynik, da nam gwarancję, że przez kolejne 18 – miesięcy, będziemy mogli się cieszyć niejako „przedłużoną ważnością” naszego zaświadczenia do momentu zakończenia egzaminów.

 

Co jeśli nasze zaświadczenie straciło ważność?

            ATO – Polish Flight Academy umożliwia wykonanie „re-freshu” wiedzy a co za tym idzie wystawienie nowego zaświadczenia przy pomocy narzędzia do nadzoru kursanta LMS Pro oraz Aviation Exam metodą distance learningu.

Po przeanalizowaniu informacji oraz dokumentacji którą nam dostarczysz, zostanie opracowany dla Ciebie IPS (Indywidualny Plan Szkolenia, zazwyczaj kilka godzin nauki metodą distance learning), na koniec której zostaniesz przeegzaminowany, równierz „zdalnie” i to umożliwi nam weryfikację Twojej wiedzy oraz wystawienie kolejnego zaświadczenia z którym możesz podejmować kolejną próbę zdawania egzaminów w ULC.

 

Nasza rada.

            Nie czekaj z rozpoczęciem zdawania egzaminów do ostatniej chwili ważności zaświadczenia. Warto dać sobie samemu druga szansę w przypadku niepowodzenia na pierwszej sesji, skorzystania z wciąż ważnego zaświadczenia. Dlatego bazując na doświadczeniach z Pass ATPL, proponujemy zaczynanie zdawania egzaminów tuż po ukończeniu szkolenia teoretycznego w ośrodku. 

* każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie ponieważ uzależniony jest od indywidualnej sytuacji zdającego.

BIBLIOTEKA