INSTRUKTORZY

Kadra instruktorów Polish Flight Academy

Nasi instruktorzy to profesjonaliści, pełni pasji oraz zaangażowania. Głównym celem naszego ośrodka jest sukces oraz osiągniecie jak najlepszych wyników przez naszych studentów. Wykłady zostały opracowane w innowacyjny sposób, wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie, sposób planowania sesji, rozkład pytań, proste wzory oraz mnemotechniki, aby przygotować Ciebie w taki sposób, który umożliwi Ci podejście do egzaminów oraz zdanie ich z wynikiem pozytywnym w jak najkrótszym czasie. Dzięki indywidualnemu podejściu instruktora najtrudniejsze oraz najbardziej wymagające zagadnienia opanujesz z naszą pomocą bez większego problemu.

Nasi wykładowcy to zawodowi piloci wojskowi jak i cywilni, którzy wykonują operację lotnicze na całym świecie oraz posiadają obszerną wiedzę z wielu dziedzin lotniczych. Nad przebiegiem całego twojego szkolenia czuwa Mariusz Fiedosewicz – jeden z pomysłodawców projektu PASS ATPL, który pomógł już ponad setce studentów w swojej lotniczej karierze. Każdy z naszych instruktorów zanim dołączył do naszej kadry musiał przedstawić nam swój sposób na przedstawienie najważniejszych zagadnień wykładanego przedmiotu. Wszystkie zajęcia oparte są o wytyczne EASA i mają jeden cen – przygotować Cię do zdania egzaminów.

Mariusz Fiedosewicz

 

Twórca i główny wykładowca projektu PASS ATPL – ma na swoim koncie ponad 100 studentów których przygotował do egzaminów ATPL(A).  Specjalista od przedmiotów obliczeniowych oraz memotechnik.

Mariusz będzie czuwał nad Waszym przygotowaniem do egzaminów oraz wsparciem na każdym etapie drogi do zdania ATPL(A).

Mgr Inż. czynny pilot samolotowy i śmigłowcowy. Aktywnie wykonujący loty w ramach posiadanych licencji CPL(H) oraz CPL(A) w kraju i za granicą:

2003r. absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych kierunku pilot śmigłowca
2006r. ukończył Zarządzanie Organizacjami Lotniczymi na Akademii Obrony Narodowej
2015r. ukończył Szkołę Lotnictwa Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (Fort Rucker – Home of Army Aviation School, Al, USA)
2015r. Defence Language Institute (Lackland Air Force Base, San Antonio, TX, USA)

Posiada gruntowną wiedzę teoretyczną z zakresu lotnictwa. 20-letnie doświadczenie lotnicze. W swojej karierze wykonywał loty śmigłowcami w Afganistanie oraz szkolił się w USA. Po przejściu wszystkich etapów egzaminów teoretycznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego odnalazł swoje powołanie w przekazywaniu wiedzy adeptom lotnictwa. Udowadniając wielokrotnie że najtrudniejsze kwestie które tłumaczy na zajęciach, w tym elementy obliczeń, stają się przyjemnością i najmocniejszą stroną dla jego słuchaczy.

61621713_419667505541928_1605883603344949248_n

Piotr Turlewicz

 

Szef Szkolenia (HT) – Polish Flight Academy

 

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na specjalizacji Pilotaż Samolotowy.

Wieloletni Instruktor FI(A) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej  w Chełmie, Aeroklubie „Orląt” w Dęblinie, Aeroklubie Inowrocławskim oraz w Grafprom Aviation Sp. z o. o.

Przez kilka lat zajmował stanowisko inspektora Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Departamencie Operacyjno – Lotniczym.

Aktualnie lata jako Pierwszy Oficer na Boeingu 737 w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A.

Daniel Kujawa

Lotnictwem zajmuje się zawodowo i hobbystycznie od ponad 25 lat. W czasie studiów w Wojskowej Akademii Technicznej zdobył zasób wiedzy związanej z zasadami konstruowania i eksploatowania samolotów i helikopterów.

Przez 20 lat bezpośrednio zajmował się eksploatacją statków powietrznych, zarządzając sporym zespołem ludzi i statków powietrznych zarówno cywilnych jak wojskowych. Olbrzymia wiedza teoretyczna która stoi za nim oraz praktyka zdobyta czy to w hangarze podczas obsług czy w powietrzu za sterami powoduje, że sposób przekazywania wiedzy adeptom lotnictwa jest kompleksowy. Od Daniela dowiesz się nie tylko do czego służy „pokrętło” w samolocie ale z czego jest zrobione i dlaczego wygląda tak a nie inaczej, kiedy trzeba je wymienić i jak to zrobić…czy można chcieć więcej?

Intensywnie szkoli na samolotach jako instruktor w całej Polsce. Lata na wielu typach samolotów dostępnych na Polskim niebie. Często spotkasz go w samolocie Sc-7 Skyvan w trakcie desantowania skoczków spadochronowych.

82032955_2434757156777232_8542788821891153920_n

Adam Bielak

Nazywam się Adam Bielak, moja lotnicza przygoda rozpoczęła się w 2009 roku. W tym czasie zdążyłem wylatać kilkadziesiąt godzin na szybowcach, kilkaset na samolotach. Szkoliłem się w aeroklubie orląt w Dęblinie, sporo godzin spędziłem nad górami Beskidu holując szybowce. Na codzień jestem pierwszym oficerem na B-737. W wolnej chwili rozwijam się również w „małym lotnictwie”- jestem pilotem akrobacyjnym, instruktorem szkolenia praktycznego oraz teoretycznego a także pilotem dyspozycyjnym m.in jako karetka powietrzna. Dla mnie lotnictwo to ciągła nauka, codziennie dowiaduje się, że im więcej tym mniej wiem.

Mateusz Romańczuk

Mimo że najmłodszy wykładowca w składzie Polish Flight Academy to nie odbiegający doświadczeniem i zaangażowaniem od pozostałych, starszych wiekiem wykładowców.

Poszerza swoją wiedzę na studiach CORK Institute of Technology – International Business with Aviation.

Na co dzień Starszy Pierwszy Oficer w linii RYANAIR, (bazy w Krakowie, Rzymie i Edynburgu).

Rozwijał się lotniczo poprzez szybowce, fascynował się również skokami spadochronowymi.

Po uzyskaniu pierwszych uprawnień pilota wyjechał do Stanów Zjednoczonych i uzyskał licencje FAA.

Mimo tak młodego wieku, potrafi zaskoczyć wiedzą przekazywaną z niebywałą pasją i entuzjazmem. Uważa, że podstawą jest gruntowna wiedza teoretyczna, która ma przełożenie w praktyce. Najważniejszy według niego jest samorozwój i systematyczność, to właśnie jest kluczem do sukcesu.

Tomek Godlewski

Od 24 lat w lotnictwie. Przechodził przez kolejne stopnie wtajemniczenia od skoczka spadochronowego, szybowce, samoloty, a finalnie spełnia się jako instruktor.

Wiedzę teoretyczną związaną z lotnictwem, (aerodynamika, zasady lotu, mechanika płynów), posiadł na studiach w Wojskowej Akademii Technicznej na wydziale Uzbrojenia i Lotnictwa. Od 16 lat zajmuje się eksploatacją śmigłowców wojskowych, posiada także uprawnienia instruktora, inżyniera pokładowego na śmigłowcach Mi-8 i Mi-17.

Pasję latania przekazuje swoim uczniom wykorzystując uprawnienia instruktora. Lata na wielu typach, (większość dostępnych na rynku Cessn, Koliber PZL-150A, Diamond DA20C1 Eclipse, Zlin Z-42M, PA-28RT IV, Antonow An-2, a także 9 typów szybowców), gromadząc tysiące godzin doświadczenia na swoim koncie.

20190224_180911

Bartek Jędrowiak

Lotnictwem zajmuje się od ponad 15 lat. Absolwent Liceum Lotniczego, w trakcie którego wykonywał skoki spadochronowe, loty szybowcami oraz samolotami. W czasie studiów
w Wojskowej Akademii Technicznej pełnił funkcję Przewodniczącego Koła Naukowego Studentów Lotnictwa i Kosmonautyki. Dzięki temu, posiadł ogromny zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu projektowania oraz eksploatacji statków powietrznych. Wyróżniony w wielu konkursach, seminariach i sympozjach za prace dotyczące konstruowania i budowy odrzutowych zespołów napędowych.

Od 6 lat zawodowo zajmuje się zarządzaniem oraz nadzorowaniem eksploatacji wojskowych statków powietrznych. Pełni obowiązki Starszego Inżyniera w Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni.

Swoją praktykę dydaktyczną rozpoczął w Politechnice Łódzkiej prowadząc laboratoria z termodynamiki. Aktualnie jest wykładowcą w ramach PASS ATPL cz.2, w których przekazuje swoja wiedzę w sposób przystępny i kompleksowy, pozwalający na zdanie egzaminów w krótkim czasie i z bardzo dobrymi rezultatami.

DEDYKOWANY PANEL UŻYTKOWNIKA

Zapewniamy dostęp do materiałów, prezentacji z kursów oraz całej historii szkolenia. To pozwoli Ci w każdym momencie skorzystać z dostępnej wiedzy na platformie e-lerningowej. Nasz dedykowany system e-learningowy jest dostępny na każdym urządzeniu (smartfonach, tabletach oraz komputerach). Masz dostęp z każdego urządzenia na świecie do swojego konta.

OPINIE UCZESTNIKÓW SZKOLEŃ

Inni o Polish Flight Academy

 • - Marek A. -
  Świetna dawka wiedzy , nikt wcześniej w taki sposób nie wytłumaczył mi najważniejszych w lotnictwie zagadnień dzięki zastosowaniu wielu memo-technik. Najlepiej zainwestowane $ w całej mojej lotniczej drodze ,, od zera do bohatera " ( 0-ATPL)
  - Marek A. -
 • - Krystian S. -
  Zajęcia PASS ATPL przeprowadzone w merytoryczny i zrozumiały sposób, ogromny zastrzyk wiedzy która pomoże w łatwy i szybki sposób zdać teorie do ATPL. Serdecznie polecam!
  - Krystian S. -
 • - Sebastian G -
  Jeżeli walczycie z tematem sami i nie bardzo wam idzie, bez planu jak to ugryźć... Zdecydowanie jest to kurs dla was. Jeżeli jest wiedza i doświadczenie w postaci Mariusza, który wytłumaczy, wam zagadnienia, które mają znaczenie przy zdawaniu egzaminów ( jednocześnie pomoże wykluczyć te niepotrzebne ) to trzeba korzystać! Gość zna się na rzeczy. Bardzo polecam.
  - Sebastian G -
BIBLIOTEKA